Nejlepší klisnička je ze Stříbra
Ve dnech 4.-7.9. hostil Resort Zduchovice u Příbrami nejvýznamnější chovatelskou a sportovní akci celé sezony, Finále KMK, spojené s výstavou hříbat a tříletých klisen.
Mezi drezurními dvojicemi startovala v kategorii pětiletých Daniela Čapková s klisnou Arleta (Caesar) v majetku Miroslavy Čapkové. Klisna narozená u Milana Kůly ve Šťáhlavicích získala celkový výsledek 64,700% a umístila se na jedenáctém místě. Mezi skokovými koňmi v majetku členů SCHKZČ sedlal Ondřej Nágr čtyřletého Contrasta HG v majetku Hedy Krügerové, který se umístil na pěkném šestém místě. U pětiletého ročníku startoval Ondřej ještě se svým plemenným hřebcem Ebabem RK, který se skončil sedmý. Jana Poláková s klisnou Holčina po chybách nepokračovala. Do Mariánských Lázní však putoval titul Šampionky šestiletých klisen, když zvítězila D.Amelusina R 22 (Tolan R) s O.Nágrem.
Do finále přehlídky tříletých klisen postoupily za oblast tři klisny . Colata M (Colato R) z chovu Jindřicha Macána, Avalanche (Cyril) patřící Lence Justichové a Hope (Landino)v majetku Chovu koní Bernartice. Do první pětky se žádná z nich nedostala, ale v silné konkurenci oblasti rozhodně ostudu neudělaly. Do přehlídky hříbat postoupily za oblast dvě klisničky a jeden hřebeček. Tím byl Guinness (Guidam Sohn) v majetku Barbory Bláhové. Nakonec to neodjely klisničky Petry Vrané, protože obě patřily k PK CS. Oblast reprezentovala Cassini´s Sun (Cassini´s Son-T)patřící Štěpánce Pittnerové a Vanellope (Guidam Sohn) patřící Jitce Polákové. Obrovského úspěchu dosáhla právě Cassini´s Sun, která vyhrála finále celostátní přehlídky klisniček. S předváděním všech koní tradičně pomáhal Jaroslav Rédl mladší, který se účastnil i doprovodného programu s plemenným hřebcem Caro ZH.

text a foto Martina Kůstková