Oblast bude reprezentovat Quinie
Přehlídku hříbat západočeské oblasti připravila rodina Rédlových na neděli 17. srpna do Bernartic. Oproti jiným oblastem byla  výstava otevřena také pro hříbata jiných plemen, než je český teplokrevník. Komisi : ing.Janu Pellarovi, Augustinu Svitákovi a Jaroslavu Rédlovi se nejprve představila hříbátka plemen pony a welsh cob. V kategorii shetland pony byla nejlépe hodnocenou klisničkou Sabina po Bon Ami v majetku Karla Niebauera ze Starého Sedla. Titul šampiona hříbat si odvezl ještě hřebeček welsh coba Mischel Fiery Jack po Bryncadno Fflamddwyn patřící Michale Pešíkové a český sportovní pony Zit po Golem v majetku Petra Wolframa z Doubravy. Samostatně byla posouzena klisnička Poet po otci Lokan, jediná chladnokrevná účastnice v majetku Moniky Polkové z Kladské.
Mezi teplokrevnými klisničkami patřilo pět k plemeni český teplokrevník a jedna k PK cs. Čtyři dcery měl na přehlídce Guidam Sohn a po jedné Cassini´s Son-T a Vulkán. Celkově byla kategorie velmi vyrovnaná. Zvítězila hnědka Quinie of Paradise po Guidam Sohn, z matky Action-Elite Z po Action Hero chovu a majetku Petry Vrané ze Stráže nad Ohří. Ta bude oblast reprezentovat na celostátním finále ve Zduchovicích. Je dcerou šampiona KMK, kterého následně testoval ve sportu Jos Lansing. Její matka Action-Elite Z dosáhla ve skákání stupně S a dala rovněž dcery Caramba a Calite Z, které také dosáhly této úrovně. Z dalšího jejího potomstva na sebe upozornil loňský hřebeček Gellardo Donth (Gucci), který zvítězil ve finále výstavy hříbat ve Zduchovicích. Nyní si je k vidění na hříbárně Nový Dvůr u Písku. Druhá se v Bernarticích umístila Girlie of Paradise od stejné chovatelky, klisnička po Guidam Sohn, z matky Caroline po Carol. Třetí dekorovanou byla Cassini´s Sun po Cassini´s Son-T, z matky 29/269 Viktorie po Puschkin patřící Štěpánce Pittnerové.
Hřebečků majitelé dovezli do Bernartic sedm. Tři se narodili po hřebci Guidam Sohn, dva po Clin d´Or a po jednom potomku měli na výstavě plemeníci Caro ZH a Curier Carilex. Zvítězil hřebeček Meri Line po Clin d´Or, zmatky 11-856 Magali po Veneur du Luc z chovu Svatavy Richtrové z Třebčic. Druhý se umístil Gallant of Paradise po Guidam Sohn z chovu Petry Vrané. Třetí místo patřilo hřebečku Guiness opět po Guidam Sohn v majetku Barbory Bláhové z Jarova. U všech hříbat zhodnotil  ing.Jan Pellar jejich kvality i zápory veřejně.

text a foto Martina Kůstková


Fotogalerie uživatele jitenkaa