Výsledky ankety o Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém Borku

Před letošním ročníkem přehlídky jsme uspořádali anketu ohledně programu, zde jsou pro zajímavost její výsledky. Anketa probíhala mezi chovateli na valné hromadě Svazu chovatelů koní Západních Čech, ale také například na facebooku a mezi širokou koňskou veřejností.

Z možností toho, co vás nejvíce zajímá, s přehledem a naprosto jednoznačně nejvíce bodů získala „Přehlídka chovných koní ČR – skok ve volnosti klisen, přehlídka hřebců v plemenitbě (ČT, CS)“. Jsme rádi, že akce plní svůj účel, a budeme se i nadále snažit ukázat vám to nejlepší, co je v naší oblasti k vidění.

Na druhém místě se umístili ,,Nově zařazení hřebci do plemenitby – všechna plemena“. To znovu potvrzuje zejména chovatelský zájem veřejnosti.

Třetí skončili ,,Chladnokrevníci – trojboj, formanská jízda, ukázka tahu klády, soutěž v těžkém tahu“. Kromě soutěží se zde pravidelně představují i plemenní hřebci chladnokrevných plemen a jak je k našemu potěšení vidět, mají u nás také mnoho příznivců.

Další skončily ,,Skokové ukázky pod sedlem“, po nich ,,Koně v zápřeži“, ,,Přehlídka ostatních i málo chovaných plemen koní“ a ,,Westernové ukázky“. Ostatní možnosti získaly méně hlasů.

Jsme moc rádi, že je o Přehlídku zájem a slouží chovatelům jako největší chovatelská akce oblasti Západních Čech.

Za rok se opět budeme těšit na shledání s vámi všemi!

Pokud máte připomínky k obsahu či organizaci letošního XXI. ročníku, neváhejte nám napsat.

Za SCHKZČ Jana Vanišová (janavanis@seznam.cz)