Výstava hříbat a klisen – Roupov – 21.8.2016

V neděli 21.srpna se konala v Roupově na farmě Galloway přehlídka hříbat, spojená s výstavou tříletých teplokrevných klisen. Komise pracovala ve složení ing. Dušan Vantroba, František Lomský a Jiří Ptáček.
V kolekci chladnokrevných hříbat se představili tři hřebečci a jedna klisnička. Zvítězil norik Ferda po Šumík, z matky 21/881 Dáša po Schram chovatelky Marcely Gargulákové. Druhý se umístil norik Nash po Neugot z Borčic, z matky 11/521 Lucka po Gospe patřící Miladě Řechkové. Třetí skončila klisnička čmb Manka po Baluf, z 24/14 Magda po Max chovatele Václava Maršálka z Javorné.
Teplokrevná hříbata viděli diváci také čtyři. Zvítězila jediná klisnička Scintilla HG po Cassini´s Son-T, z matky Shery Lady HG po Silvio II odchovaná MVDr. Hedou Krügerovou. Druhé místo patřilo hřebci Quaestor po Quaid, z matky Lamia 38/247 po Quoniam II-125 chovatelky a majitelky Dany Kiliánové z Krupky. Třetí místo uhájil hřebeček Lets Go SL po Go-On T.S, z matky La Staluna po Stalypso patřící Susanne Leuchter.
Tříletých teplokrevných klisen hodnotila komise šest. Nejvíce se líbila ryzka Illinois po Caro ZH, z 29/470 Citera po Gidran bernartický patřící Jaroslavu Rédlovi mladšímu. Druhá se umístila plavka plemene německý teplokrevník Miracle Kinská po Quasi Gold MD, z matky Mandy po Daf Ondráš v majetku Jany Březinové. Třetí skončila Scarlett po Vulkán, z matky 14/502 Samanta po Silvio II patřící Haně Ulrychové.
Účast v celostátním finále ve Zduchovicích si vybojovaly klisny Illinois a Scarlett, následované náhradnicí klisnou Ivicara (Caro ZH). U hříbat postoupila klisnička Scintilla HG a hřebečci Lets Go SL a Quaestor.
text a foto Martina Kůstková