II.oblastní kvalifikace chladnokrevných koní Hunčice

Šestý formanský den pořádali manželé Jílkovi pod svým jezdeckým klubem Kontur Hunčice dne 5.července. Na sever Plzeňska se sjeli nejen chladnokrevní koně, kteří se utkali v ovladatelnosti v kládě, formanské jízdě a absolutním tahu.

Soutěže rozhodoval Jaroslav Straka s Josefem Našincem , program moderoval František Svoboda. V kategorii ovladatelnost s kládou zvítězil pan Hasch mladší s norickým valachem Láďa po hřebci Ministr. Druhá se umístila Kateřina Hlávková s Bárou a třetí domácí jan Jan Jílek s belgikem Bambrusch. V párech se podařilo zvítězit opět rodině Haschů s valachy Láďa a Lauda, před Janem Jílkem s čmb klisnami Helenou a Harmonií. Stejné pořadí bylo i v absolutním tahu párů, kde jak klisny, tak valaši překonali 2300kg a rozhodoval styl.

V divácky atraktivní formanské jízdě jednospřežní získal vítězství  František Bluďovský z Plzně s valachem Ben, před Kateřinou Hlávkovou s Bárou a Jakubem Vaníčkem se Zinou. U dvojspřeží kralovala Amazonka Pošumaví Jana Šůsová s noričkami Bajkou a Palmou, když porazila pana Hasche s Láďou a Landou. Třetí místo získala opět Jana Šůsová s huculskými klisnami Goral X-11 a Burkou. Vítězem kombinované soutěže dvojspřeží se stal domácí Jan Jílek. Absolutní tah jednotlivců opět ovládli koně pana Hasche, když na váze 1300kg zvítězil Láďa přes Laudou. Třetí se umístila klisna Plavka v majetku Pavla Vorlíka, která zároveň získala cenu hlavního rozhodčího za styl.

V doprovodném programu mohli diváci obdivovat skupinu flamenga, stříhání ovcí, nebo navalování klád na vůz.

text a foto Martina Kůstková